Шановні друзі! А чи знаєте ви, що свято Покрови Пресвятої Богородиці святкується в Україні не лише як народне - релігійне свято, а як свято національне, бо матір Богородиця є також символом і покровителькою нашої держави.
Покрова – це свято православної церкви, встановлене на честь події, що сталося 910 року в Константинополі. У ніч на неділю в храмі зібралося багато людей. Всі вони щиро молилися, благали, щоб Небесна Заступниця врятувала їх від ворогів, які оточили місто.Серед них був і праведний чоловік на ім’я Андрій зі своїм учнем Єпіфанієм. Вони побачили як Пресвята Богородиця Діва Марія в оточенні ангелів і пророків молилася на колінах. Потім Пресвята Діва зняла з голови біле покривало і з молитвою про спасіння людей розпростерла його над головами віруючих. Ця з’ява так вразила і надихнула людей, що вони зібравши останні сили вдарили по ворогах і перемогли їх, порятувавши місто від облоги! Звістка про цю чудесну з’яву Божої Матері, заступниці Богородиці, дуже швидко розлетілася по всьому світі. Відтоді християни на честь цієї події встановили свято – Покров Пресвятої Богородиці, яке й відзначають 14 жовтня кожного року.
Пресвята Богородиця, як свідчать історики, була символом і покровителькою українських козаків. Вони носили натільний хрест з її зображенням, а коли вибирали місце для спорудження Січі, то спершу на найкрасивішому й найвідкритішому місці споруджували Покровську церкву, а вже опісля зводили всі інші будівлі.
Говорять, що Покров – покровитель весілля. У селах це свято також вважалося переважно «дівочим» – адже Богородиця є заступницею жіночої та дівочої долі. Вона милостива до тих дівчат, які шанують батько й матір, переймають неньчину науку до праці, охайності і підтримують власну духовну і фізичну чистоту.Вірячи у здатність Покрова сприяти шлюбу, дівчата рано-вранці бігли до церкви, щоб поставити свічку перед образом Покрова Богородиці. Молилися приговорюючи: «Свята мати, Покровенько, накрий мою головоньку, хоч ганчіркою, аби не зосталася дівкою».
У цей день придивлялися до погоди. Казали: «на Покров до обіду осінь, а після обіду – зима». У цей день робили останній збір грибів. Їх сушили, маринували, варили, смажили й готували смачні страви.
Покров Богородиці простягається над усією землею. Над тобою, наді мною, над нашими родинами, над нашою Батьківщиною. Тож дякуймо їй за опіку в будні і в свята, в радості і в смутку, а особливо у дні праздників, під час яких особливо почитаємо Пресвяту Богоматір.